ČLÁNKY

Kategórie
 
 
 
 
 

 

V týchto dňoch rezonujú v slovenských a aj svetových médiách správy o šírení nebezpečných nákaz zvierat a ľudí vírusmi typu SARS, vtáčej chrípky, či najnebezpečnejšieho koronavírusu 2019-nCoV, ktorý sa šíri z Číny.

 

 

V roku 2019 ste určite zaregistrovali na rukaviciach nové značenie v oblasti mechanických vlastností, kde namiesto obvyklých štyroch čísel v starom piktograme označujúcich mechanické vlastnosti rukavíc nájdeme v novom piktograme 6 symbolov. Pribudli písmená a to najmä písmeno X.

 

Iste ste už počuli o leteckých dňoch SIAF na letisku Sliač. Tento rok sa konajú letecké dni SIAF 2019 v dňoch 3-4.8.2019 Je to snáď nahlučnejšie podujatie na Slovensku na ktorom môžete vidieť nádherné historické lietadlá až po najmodernejšie vojenské stíhačky. Podujatie trvá celé dva dni a mnohí z nás si ani neuvedomujú, že hladina hluku na tomto evente presahuje bezpečnú úroveň a je užitočné chrániť pred hlukom seba a aj svojich najbližších, najmä deti.

 


Pri rôznych typoch prác, v ktorých hrozí poškodenie zraku, sú najdôležitejšou ochrannou pomôckou pracovné okuliare. A najdôležitejšou časťou okuliarov sú, samozrejme ich zorníky alebo inak šošovky. Ako si správne vybrať a aké typy poznáme? Na to sa pozrieme v tomto článku.

 

 

Pracovná obuv nie je pracovná len tak pre nič za nič. Musí spĺňať bezpečnostné normy a klasifikáciu, aby chránila pracovníkov pri rôznych typoch činností. Poďme sa spolu pozrieť na to, s akými značeniami pracovnej obuvi sa môžete stretnúť.
 


PAPR v angličtine znamená
powered air purifying respirators, je to teda filtračný systém s núteným obehom vzduchu. Kedy je odporúčané, alebo dokonca nutné použiť takéto príslušenstvo a z čoho pozostáva?

 

Jeseň je v plnom prúde, počasie čoraz chladnejšie, občas dokonca zaprší. Na zimné oblečenie to úplne nie je, no bez poriadnej ochrany si koledujete o PN. Našťastie aj v pracovnom oblečení poznáme niečo ako „prechodné“ modely. Niekoľko kúskov z našej ponuky sme sa vám preto rozhodli odporučiť.

 

štuple do uší

Miera hluku na pracovisku tiež súvisí s BOZP a v prípade kontroly vás nezabezpečené pracovisko môže priviesť do problémov. Našťastie máte k dispozícii niekoľko šikovných riešení, medzi ktoré patria aj jednorazové štuple do uší.

 

letné pracovné oblečenie

Napriek niekoľkým upršaným dňom je leto už teraz extrémne horúce. V práci je potrebné na to reagovať správnym pracovným oblečením a ochrannými prostriedkami proti slnečnému žiareniu.

 

pracovné pršiplášťe

Pracovné pršiplášte vás ochránia pred vlhkým počasím aj v prípade, že vaša bunda nie je do dažďa najvhodnejšia. Aké typy pršiplášťov u nás nájdete, kto ich vyrába a aké materiály sú najvhodnejšie? To zistíte v tomto článku.

 

pevná pracovná obuv

Vybrať sa do terénu s nevhodnou pracovnou obuvou môže skončiť vážnym úrazom. Zvoľte si preto pevnú obuv, na ktorú sa môžete spoľahnúť v každom počasí a za každých podmienok.

 

zimné pracovné oblečenie

Tohtoročná zima síce nie je extrémne tuhá, no občas prekvapí. Dážď sa strieda so snehom a dlhodobá práca v exteriéri dá zabrať aj otužilcom. Ste na tieto podmienky pripravení?

 

mikrovláknové utierky na auto

V zime autá trpia nielen vplyvom počasia, ale aj kvôli posypom ciest. Či už využívate dočasné plechové disky alebo ste verní „elektrónom”, nemali by ste podceňovať prípadnú koróziu a čistiť kontaktné časti vozidla pravidelnejšie. Šetrným spôsobom ako sa zbaviť nánosov môže byť použitie mikrovláknových utierok MIKROFIT®.

 

Ochranné pracovné okuliare by sme pokojne mohli označiť za najdôležitejší osobný ochranný pracovný prostriedok, pretože chráni dôležitý zmyslový orgán - oči.

 
 
 
Navštívili ste
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia